Po?eli radovi na glavnom kolektoru kanalizacionog sistema
"Možemo reći da je ovo zvaničan start ili početak izgradnje centralnog kanalizacionog sistema općine Cazin. U ovoj fazi riješi?e se grad što je sigurno i najkompliciranija faza u cjelokupnom projektu," rekao je načelnik Ogrešević prilikom obilaska radilišta.
Munir Duraković, v.d. direktor JU "Komunalno stambeni fond", pojasnio je detaljnije: "Juče smo startali sa prvim dijelom glavnog kolektora u dužini od oko 2.000 m, od Žitarnice kroz glavnu saobraćajnicu prema ?upriji, a ukupna vrijednost ugovorenih radova iznosi 267.000,00 KM."
Izvođač radova je cazinska firma Beganović d.o.o, čiji je predstavnik naglasio da će sve učiniti kako bi se ova dionica u gradu što prije privela kraju, s obzirom na ograničenja saobraćaja i parkiranja. Treba naglasiti da će i Elektrodistribucija uporedo sa ovim radovima izvršiti polaganje svojih instalacija, što će značiti da će ovaj dio grada, zajedno sa centralnim trgom biti u potpunosti riješen kada su u pitanju podzemne instalacije. Bila je ovo prilika da se javnost još jednom upozna sa ovim projektom i da se građani pozovu na razumijevanje zbog privremenog zatvaranja saobraćaja u ovom dijelu grada.



